Dekoracje ścienne

Dekoracja wnętrza, które jest już urządzone, to duże wyzwanie. Zazwyczaj poszczególne elementy wystroju  w takim wnętrzu pasują do siebie, ponieważ zostały starannie dobrane. Każda zmiana lub dodanie jakiejś dekoracji to duże wyzwanie i spore ryzyko niepowodzenia. Na przykład fototapety potrafią całkowicie odmienić wnętrze, sprawią, że część innych dekoracji będzie zbędna, ponieważ będziemy mieć wrażenie przeładowania. W dodatku fototapeta wymaga przyklejenia, co zawsze wprowadza pewne zamieszanie i wymaga czasu. Są inne dekoracje ścienne, mniej inwazyjne i możliwe do zastosowania „od ręki”.

Pierwsza tego rodzaju dekoracja to obrazy do salonu lub sypialni, chociaż sprawdzają się także w innych wnętrzach. Obrazy spotykamy w pomieszczeniach firmowych, w gabinetach lekarskich, biurach i urzędach.  To bardzo dobra forma ocieplenia wizerunku organizacji poprzez ciekawe dekoracje wnętrz. Obrazy są bardzo łatwe do aplikowania, ponieważ dostajemy produkt gotowy do powieszenia na ścianę. 

Druga dekoracja warta uwagi to naklejki na ścianę. Ich zastosowanie jest nieco inne, ponieważ wymagają bardzo równych powierzchni. Takich ścian w zasadzie nie ma, więc w kuchni są klejone pod szkło. Niemniej jednak jest wiele innych zastosowań naklejek, na przykład oklejanie mebli i sprzętów kuchennych albo mebli w pokoju dziecięcym lub młodzieżowym.

Wspólną cechą obrazów do salonu i naklejek na ścianę jest możliwość wyboru motywu z ogromnej kolekcji. Ponadto zdjęcia do wydruku można kadrować, więc w efekcie otrzymujemy produkt naprawdę niepowtarzalny. Kto chce, może sobie wydrukować obraz albo naklejkę z własnego zdjęcia. Ta opcja jest bardzo popularna w dekoracji wnętrz.